Listnaté stromy a keře

Co je dobré vědět o listnatrých dřevinách: Listnaté stromy či keře jsou živější, proměnlivější a jaksi veselejší než vážné, neměnné jehličnany. Mnohé z nich jsou ozdobné svými květy či plody, případně odlišným jarním, někdy podzimním nebo i letním vybarvením svého olistění. V zahradách a parcích se používají ve větším množství než jehličnany. Tvoří s nimi ale často zajímavá, většinou kontrastní seskupení. Hodí se pro solitérní, skupinové, alejové i speciální výsadby.Víceméně samostatnou skupinu tvoří stálezelené listnáče. Nároky na stanoviště jsou u jednotlivých rodů a druhů často velmi odlišné. Známe dřeviny světlo- ale i stínomilné, dále vlhko- a suchomilné apod. Listnáče se expedují podle druhu buď prostokořenné nebo s kořenovým balem, případně v různých vegetačních nádobách (kontejnerech, květináčích, sáčcích (PVC). Opadavé druhy vysazujeme v předjaří nebo na podzim, a to v bezlistém stavu.Vyjma sazenic pěstovaných v kontejnerech, které můžeme vysazovat během celého vegetačního období. Podle potřeby zkracujeme mnohým druhům jejich nadzemní část asi o jednu třetinu, případně zastřihneme poškozené kořeny. Dbáme na řádnou zálivku.
Listnaté keře roubované na kmenné tvary
, které se tak stávají velmi efektním doplňkem výsadeb, neboť vznikají menší typy stromků často s barevným listem nebo zajímavými květy. Některé takto pěstované druhy nachází své uplatnění také jako rostliny s tvarovanou korunkou v nádobách. V rámci této skupiny u nás naleznete vrby, brslen a ibišek.
Listnaté dřeviny mající po naroubování na kmenné tvary
převislý charakter. Tyto dřeviny se převážně uplatní v rodinných zahradách jako solitery, jako předsadba před větší skupinou s kontrasním záměrem, pro zastínění zahradních odpočívadel nebo u vodních ploch. V sortimentu pěstovaném v našem zahradnictví jsou zastoupeny různé odrůdy vrb, čimišníků, skalníků a jabloní, nabízíme také převislé břízy, buky a sakury.

Fotogalerie

Otevírací doba:

Pondělí ------------------ 08:00 - 16.00 hod.
Úterý --------------------- 08:00 - 16.00 hod.
Středa ------------------- 08:00 - 16.00 hod.
Čtvrtek ------------------ 08:00 - 17.00 hod.
Pátek -------------------- 08:00 - 16.00 hod.
Sobota ------------------ 08:30 - 12.30 hod.
Neděle -------------------------------- zavřeno


Dárkové poukázky

pro Vaše blízké, či přátele, si u nás můžete objednat v různých hodnotách. Poukázku sestavíme podle Vašich požadavků.
Informujte se na prodejně.
dárková poukázka

Poskytujeme slevy

pro držitele karty stálého zákazníka a Sphere Card.
Informujte se na prodejně.

Prodejna: